SOUNDTRACK Poděbrady

přináší spojení filmové hudby a multimédií a nabízí mezinárodní program největších hvězd filmového hudebního průmyslu. Za vznikem festivalu stojí producent, skladetel, textař a také autor filmové hudby, Michal Dvořák, člen skupiny Lucie, iniciátor a vizionář oceněný několika hudebními cenami.

 

Cena festivalu

Krásná SOUNDTRACK cena vznikla ve spolupráci s sochařem a designerem Stefanem Milkovem a tradiční českou firmou Preciosa. Uděluje se za mimořádný přínos české nebo světové filmové hudbě a doposud ji obdrželi skladatelé Ondřej Soukup, Jaroslav Uhlíř, Eric Serra, Nicola Piovani, in memoriam Petr Hapka, Petr Skoumal, Karel Svoboda a Radim Hladík. Speciální cenu obdrželi též slavná violoncellistka Tina Guo, skladatelé hudby k filmovému hitu Kingdom Come Adam Sporka a Jan Valta z Warhorse Studios a zástupce přední světové umělecké agentury William Morris Endeavor.

 

Historie festivalu

SOUNDTRACK Poděbrady zahájil svou historii v roce 2016, audiovizuální show s hvězdami českého nebe: David Koller, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Dasha, Ondřej Ruml a samozřejme Michal Dvořák.

V roce 2017 uvedl Michal Dvořák festival tak, jak jej známe dnes – čtyři dny naplněné audiovizuálním programem a multimediálním obsahem v parku.

V roce 2018 organizátoři poprvé představili nový areál hlavní stage – tmavě modrou krytou koncertní halu až pro 2 500 sedících diváků, umístěnou na louce u Jezera Poděbrady s výhledem na Zámek Poděbrady, dominantu lázeňského města.

Festival během prvních tří let navštívilo přes 75 000 lidí. Těšíme se letos i na vás!Na co se můžete těšit?

Na SOUNDTRACK Poděbrady 2019!

Lázeňské město Poděbrady bude 29. 8. – 1. 9. 2019 již po čtvrté hostit Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady – interaktivní zážitek pro všechny věkové skupiny, kombinace hudby a moderních technologií, video projekcí a bohatého zábavného programu v lázeňském parku.

Už nyní se můžete těšit na páteční speciální koncert Šakalí léta v Soundtrack stanu – Hlavní stage, koncertní provedení legendárního filmu z 90. let s velkoformátovou projekcí, s Martinem Dejdarem v hlavní roli, s hudbou Ivana Hlase.

Jako každý rok, i letos uvedeme jednu z klasických českých pohádek, tentokrát možná tu nejvtipnější – Šíleně smutnou princeznu. Velkoformátová projekce, živá hudba a tentokrát i živý zpěv dvou hereckých a pěveckých hvězd, Bereniky Kohoutové a Jana Ciny. A kdo ví, třeba se potkáte i s některými ze známých osobností, které k filmu neodmyslitelně patří!

Podporujeme

SOUNDTRACK festival není jen o muzice, filmech, multimédiích a zábavě, ale v neposlední řadě také o tom, že se snaží pomáhat dobrým a smysluplným věcem, i když jsou to občas věci vážnější až vážné.
Letos se na festivalu potkáte s projekty, které rozhodně mají význam.

Centrum Paraple pomáhá lidem po náhle vzniklém poškození míchy ve věku od 16 let žijícím na území České republiky uskutečnit změnu ve svém dosavadním fungování a nastavení tak, aby se v jejich životě vyrovnaly příležitosti běžné pro jejich vrstevníky bez znevýhodnění. V neděli 1.9. ve 14:30 budete mít příležitost se setkat s ředitelem Centra Paraple Mgr. Davidem Lukešem, který povede workshop Život je pohyb a přiblíží život po poškození míchy, ale v bežné denní činnosti a důležitost pohybu těla a duše pro život.

Nadační fond Pink Bubble pomáhá mladým lidem, kterým onkologické onemocnění zkomplikovalo život. Zakoupením “nadačního prosecca” přímo v Poděbradech můžete i Vy přispět na jedno konkrétní přání, které se společně pokusíme splnit. 

Hledáme rodiče: Pěstouny, o.p.s., je nezisková organizace, jejímž mottem je tato věta: „Jsou situace, které zažijete jen v rodině“. Ta věta hovoří sama za sebe… Věděli jste, že „více jak 8000 dětí je právě teď v ústavní péči“?

Díky VŠEM, kdo nejsou lhostejní

Množství interpretů

Hlavní stage

Hlavní SOUNDTRACK stage opět ve velkém – těšte se na krytou koncertní halu s až 1800 místy k sezení!

Nabitý program

4 + 4

4 dny, večery hudební a multimediální zábavy na hlavní stage a v lázeňském parku, jehož program je zdarma!

Festival pro všechny

Hudba, film, multimédia

Tanec, workshopy, performance, unikátní food court – zábava po celý den!