AMADEUS LIVE
31.8.2019 20.00 Koncertní hala

Oscarový film Miloše Formana se symfonickým orchestrem

Formanův osmi Oscary oceněný Amadeus na velkoformátové LED projekci a místo studiově nahrané filmové hudby živý orchestr a sbor. Unikátní představení Amadeus LIVE, které během své premiéry před necelými třemi lety vyprodalo dvakrát prestižní Royal Albert Hall v Londýně a o měsíc později dvakrát Kongresové centrum v Praze, bude mít českou festivalovou premiéru. Snímek uvede v sobotu 31. 8. festival SOUNDTRACK Poděbrady. Právě s tímto městem je spojen i život režiséra Miloše Formana. Studoval zde výběrovou internátní školu pro válečné sirotky.

Proslulý velkofilm Amadeus vznikl jako adaptace divadelní hry před časem zesnulého Petera Shaffera. Strhující příběh osudového střetu geniality s průměrností se natáčel před 35 lety v Praze a podílelo se na něm množství českých filmových tvůrců i herců. Dokonalá kamera Miroslava Ondříčka, fantastické kostýmy Theodora Pištěka ml. i krása pražských paláců, divadel a uliček propůjčily filmu nesmazatelnou atmosféru.

Během projekce bude na pódiu celkem 89 hudebníků – 52 členů Filharmonie Hradec Králové s dirigent Ernstem van Tielem a 36 sboristů Kühnova smíšeného sboru.

Film Amadeus vypráví příběh vídeňského dvorního skladatele Antonia Salieriho, kterého spaluje závist, když zjišťuje, že božské hudební dary, po kterých celý život toužil, byly uděleny bláznivému, vulgárnímu a nepoctivému mladému skladateli Mozartovi. Salieriho závist jej dohání až k tomu, že se intrikami snaží svého protivníka zbavit.

Amadeus Live přináší Avex Classics International Production
Photo credits: © The Saul Zaentz Company/Warner Bros

 

Koupit vstupenky AMADEUS LIVE 31.8.2019 20.00 Koncertní hala