Petr Kroutil & Original Vintage Orchestra
29. 8. 2019 19:00 Golf Club Poděbrady

Zahajovací koncert Velká Swingová Noc v režii Jiřího Vejdělka

 

Original Vintage Orchestra je profesionální hudební big band založený Petrem Kroutilem, který patří mezi swingovou špičku v ČR. Hraje swing 20. a 30. let a zároveň přináší originální a energické úpravy slavných moderních písní v dobovém stylu.

Petr Kroutil uvádí ve své produkci velkolepou hudební show Velká Swingová Noc v režii Jiřího Vejdělka. Exkluzivním hostem koncertu bude losangeleská hvězda Chuck Wansley.

Petr Kroutil je jedním z nejvýraznějších a charismatických jazzmanů u nás. Saxofon a klarinet vystudoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Na prestižní BerkleeCollegeOfMusic v Bostonu studoval Jazz Compositiona Performance.

Získal řadu českých i zahraničních hudebních ocenění (např. B.e.s.t. AwardofBerkeleeCollege).

Od 18 let hrál po boku Ondřeje Havelky a ve věku 22 let spoluzaložil big band Pražský swingový orchestr, kde byl sedm let sólistou. Jako jediný Čech hrál i na zahajovacím festivalu Olympiády v Londýně v roce 2012.

Již šestým rokem hraje se svým pop jazzovým tělesem Petr Kroutil Orchestra. V roce 2016 zakládá ambiciózní big band založený na hudbě jazzu 20. a 30. let OriginalVintageOrchestra. V tomto big bandu působí jako kapelník, sólista, zpěvák a aranžér.

Koupit vstupenky Petr Kroutil & Original Vintage Orchestra 29. 8. 2019 19:00 Golf Club Poděbrady